Semifinále ligového poháru: Royal Flush a Protest se po roce znovu utkají o titul

10/06/2024, 12:42Pohárové soutěžeBrnoAutor: René Pazdera

Letošní ročník ligového poháru MF BRNO dospěl do závěrečné fáze, čeká nás už pouze vyvrcholení v podobě velkého finále

Finále ligového poháru MF BRNO si zahrají stejně jako před rokem Protest s Royal Flushem, který v semifinále možná trochu překvapivě vyřadil favorita MFC Srandy. Vše je tak připraveno na velkou reprízu loňského boje o pohár.

Semifinále ligového poháru MF BRNO:

Obě semifinálová klání se hrála v pondělí 3.6. Obhájce titulu FC Protest vyzval na VUT překvapení z 5. ligy – The Goalsbusters. Hosté však roli favorita plnili už od začátku a tvrdě si šli za svým cílem, když po první půli vedli o tři branky. Naději pro domácí vykřesala trefa dvanáct minut před koncem, ale následné další tři zásahy Protestu definitivně určily ráz utkání. Druholigový celek zvítězil 6:1 a po roce znovu míří do finále.

To druhé semifinále bylo ryze prvoligovým soubojem. MFC Srandy do něj však nastoupily pouze se sedmi hráči a Royal Flush taktiku soupeře dokonale přečetl. Po první půli vedl 1:0 a v klíčové pasáži duelu na začátku poločasu druhého odskočil do vedení 4:0, když se prosadil třikrát během tří minut. Srandám se podařilo snížit až v předposlední minutě, což na další drama nestačilo. Royal Flush tak po roce bude znovu hrát o pohárový titul.

„Je to pro nás velké vítězství. V poločase jsme si řekli, jak bránit nepříjemnou power-play soupeře a následně rozhodl začátek 2. poločasu, kdy jsme soupeře zlomili dvěma slepenými góly. Podařilo se nám probojovat do finále poháru třetí rok po sobě, přičemž konkurence byla letos opravdu veliká. Přihlásilo se plno zajímavých týmů ze všech lig. Finále nás čeká ve středu, 12.6. s týmem FC Protest a tímto chci pozvat všechny fanoušky na super zápas!“ komentoval zápas a také postup do finále Radim Trbušek.

Rozpis finále

FC Protest – Royal Flush (12.6., 19:30, Za Lužánkami)

Všechny výsledky naleznete zde

Pavouk turnaje zde

- Daniel Kinc -