Výsledky baráže: Postup o patro výš slaví Kopačky Pomáhají, Bitches nebo Warriors

03/07/2024, 10:36Ligové soutěžeBrnoAutor: René Pazdera

Zatímco formálně byl letošní ročník soutěží Malého fotbalu Brno uzavřen na závěrečné v Bosonohách, sportovně ho zakončily barážové souboje, v nichž si hned čtyři týmy vybojovaly pro následující ročník právo startovat ve vyšší soutěži.

Baráž o 1. ligu

Sparta Dynamo Haná: Bez boje (5:0k, 5:0k)

Pr!soners Kompany – AC Sudety: 2:4, 6:0

V souboji o první ligu se možnosti hrát o postup vzdali fotbalisté Dynama Hané, Sparta se tak udržela v nejvyšší soutěži.

Daleko zajímavější průběh pak měla barážová série mezi Pr!soners Kompany a Sudetami, kdy v úvodním utkání za Lužánkami Sudety otočily zápas i díky vyloučení soupeře a s dvoubrankovým náskokem v zádech měly nakročeno k postupu. Ten se však nekonal – Pr!soners v odvetě v Bohunicích jasně vládli a po jasné výhře 6:0, na níž se shodně dvěma zásahy podíleli David Blanař, David Urban a Martin Řehola, slaví záchranu.

Fotogalerie 1. zápasu AC Sudety vs. Pr!soners Kompany zde

Baráž o 2. ligu

FC DM Podlahy FC Rebels „B“: Bez boje (5:0k, 5:0k)

FC Protest – SK Veselka: 1:4, 8:1

Ani ve druholigové baráži se nehrály obě série, béčko Rebelů se možnosti bojovat o druhou ligu proti DM Podlahám vzdalo.

Ve druhé sérii se pak střetli finalisté letošního poháru z FC Protestu a SK Veselka, která už v domácím prostředím potvrdila, že se z jejího hřiště jen tak body nevozí. Ústřední postavou úvodního souboje se stal domácí David Dvořáček, který čtyřmi góly nasměroval svůj tým k výhře 4:1. I v tomto dvojutkání se však nakonec favorit zachránil. Odveta za Lužánkami byla jasně v režii Protestu, který zvítězil vysoko 8:1. Hned čtyřmi góly zazářil Karel Pospíšilík, hattrick zapsal David Marcinov.

Fotogalerie 2. zápasu FC Protest vs. SK Veselka zde

Baráž o 3. ligu

KMK Dynamo Brno – AC Warriors: 3:6, 4:3

FC Fénix Brno – VPO Protivanov Reds „B“: 3:4, 1:7

Baráž o třetí ligu přinesla vzpouru týmů z ligy čtvrté a jak Warriors, tak béčko Reds vybojovali postup.

Warriors na svůj postup v sérii s KMK Dynamem zadělali už na úvod doma, a to výhrou 6:3. Odveta sice přinesla Dynamu vítězství 4:3, v součtu s prvním kláním však postup připadl Warriors. V jejich barvách se v obou utkáních trefil dvakrát David Svoboda. Série Fénixu proti béčku Protivanov Reds nabídla vyrovnanou a vyhecovanou úvodní partii s vítěznou koncovkou v podobě 4:3 pro Reds. Samotná odveta patřila rezervě VPO, k postupu a vysoké výhře 7:1 přispěl především čtyřgólový Samuel Záchej.

Baráž o 4. ligu

Corinto – Bitches: 3:4, 2:4

Hooftrimmer Gunners „B“ – Kopačky pomáhají: 1:6, 4:6

Souboj o účast ve 4. lize přinesl taktéž dva postupy – z nich se mohou radovat fotbalisté Bitches a Kopačky pomáhají.

Bitches vyzvali v baráži Corinto a byli úspěšní v obou utkáních. Doma zvítězili po boji 4:3, odvetu na Chalabalové opanovali výsledkem 4:2. Hattrickem přispěl k triumfu Nicorean Tudor. Kopačky pomáhají už před sezónou platily za favorita na postup a svého očekávání nakonec dostály. V baráži proti béčku Hooftrimmer Gunners zvítězili v prvním zápase jasně 6:1 i díky hattricku Jana Plocka a šest gólů dali i v odvetě – při vítězství 6:4 se tentokrát hattrickem zaskvěl Bohuslav Řezníček.

Fotogalerie 2. zápasu Kopačky pomáhají vs. FC Hooftrimmer Gunners „B“ zde

Baráž o 5. ligu

Royal Flush „C“ Pathetico CF: 7:2, 11:4

FC Erekce – FC Čutálisti: 5:2, 4:1

Celky z páté ligy svou příslušnost uhájily, barážové dvojzápasy zvládly navíc výsledkově velmi přesvědčivě.

Největší počet branek napříč všemi barážemi nasázeli fotbalista céčka Royal Flushe. Ti proti Patheticu v úvodní bitvě zvítězili 7:2 a v odvetě dali dokonce branek jedenáct! O vítězství 11:4 se přičinilo hned devět různých střelců. Erekci v úvodní bitvě proti Čutálistům táhl jako správný kapitán Matěj Laža, jeho hattrick přispěl k výhře 5:2. Odvetu za Lužánkami už fotbalisté Erekce kontrolovali a zvítězili bezpečně 4:1.

Fotogalerie 2. zápasu FC Erekce vs. FC Čutálisti zde

- Daniel Kinc -